воскресенье, 3 сентября 2017 г.

Вчителям підвищать зарплату

Вчителям підвищать зарплату

Педагоги дитсадків і профучилищ отримають надбавку у вересні, а вчителі шкіл – з Нового року.

Вчителям шкіл востаннє підвищували зарплату в січні цього року. Педагоги дитячих садків і професійних училищ отримають надбавку у вересні. В ході реформи освіти зарплати вчителів мають зрости до 10 тис. гривень. Сайт "Сегодня" розібрався, хто з вчителів і коли отримає надбавку.

Що зміниться у вересні.
     У січні цього року Міністерство освіти видало указ про підвищення зарплат педагогам на два розряди. З січня зарплати вчителям шкіл, які отримують зарплату з держбюджету. Так посадовий оклад педагога без категорії в грудні 2016 року складав 2149-2309 гривень. З Нового року – 2912-3152 грн плюс доплата для досягнення мінімальної зарплати. З 1 вересня педагогам дитячих садків і профучилища також додадуть 763-843 гривні до зарплати.
     Наступне підвищення зарплати буде восени. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час виступу на святі останнього дзвоника в одній зі шкіл Броварів.
      «Три мінімальні зарплати 0150таким повинен бути базовий посадовий оклад вчителя. Це – нижня прошарок середнього класу. Це оплата, яку можна порівнювати з доходами педпрацівників в Європі. Звичайно, не в абсолютних цифрах, а у відносних показниках. Такат зарплата дає вчителю можливістьсамооновлюваттисяі особистісно розвиватися», –заявила Лілія Гриневич в інтерв’ю «Високому замку».    

Скільки отримують вчителі в сусідніх країнах
     За даними Держстату, працівники сфери освіти отримують в середньому 5292 гривні або 196 доларів. З сусідніх країн найбільше вчителям платять в Словаччині – 1 585 доларів, і Польщі – 1267. У Росії педагоги отримують 477 доларів на місяць, в Білорусі – 210, в Грузії – 171 долар.

Коли українські вчителі отримуватимуть 10 тис. грн
     Законопроект "Про освіту", прийнятий Верховною Радою в першому читанні 6 жовтня 2016 року, встановлює мінімальний оклад вчителя в три мінімальні зарплати, тобто 9600 гривень. Якщо депутати ухвалять проект у другому читанні, то вчителі добровільно можуть пройти сертифікацію і отримати надбавку до зарплати в 20%. Також в залежності від стажу педагоги можуть отримувати надбавку 10-30%. За вислугу понад три років-10% надбавки, 10 років – 20% і 20 років – 30%.
      Зарплату вчителям будуть підвищувати поступово. Впровадження самої реформи розтягнутий до 2029-2030 року по етапах: спочатку реформують початкову освіту, потім середню школу і в останню чергу старшу – 10-12 клас. У Міністерства є кілька варіантів за темпами реформування: запустити відразу реформу початкової та середньої школи або почати з початкової і поступово переходити до середньої і старшої школи.
     "Ми могли б впроваджувати реформу швидше, але ми живемо в країні, де відбуваються військові дії і багато інвестується в обороноздатність. Якщо ситуація покращиться, ми зможемо прискорити темпи. Важливо, щоб реформа була підготовлена. Це означає, що повинна пройти масова кваліфікація вчителів, створені нові навчальні матеріали та створено мережу освітніх установ", – говорить Лілія Гриневич.
     Варто відзначити, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що розтягування реформи до 2029-2030 року – недоцільно.
      "Я не згоден з термінами – 2029 рік. Це дуже довго. Терміни впровадження повинні бути зменшені. Ці витрати в грошовому вимірі за 13 років будуть більше, ніж те, що ми інвестуємо в освіту", – заявив він на засіданні Кабміну.
http://ukr.segodnya.ua/life/education/uchitelyam-povysyat-zarplatu-kogda-i-na-skolko-1026319.html

Комментариев нет:

Отправить комментарий