Батькам

Як розговорити дитину англійською? 6 веселих ідей + 4 сайти для щоденного навчання

       Володіння англійською мовою є дуже важливим у сучасному світі. Хто ж не хоче дати своїй дитині найкраще майбутнє, допомогти стати розумнішою та успішнішою?
       Вчити англійську краще за все з самого дитинства, коли інформація засвоюється особливо активно. Навіть якщо ви самі не дуже добре знаєте англійську мову, для початку вашого рівня вистачить. А потім і ви зможете разом з дитиною розвиватися далі та вивчати нові слова і структури під час гри.


       Отже, як же організувати процес самостійного навчання?

1. Зробіть вивчення англійської захоплюючим з цими сайтами
       Ігри, пісні, мультики та відео на сайтах для вивчення англійської захоплять вашу дитину і допоможуть без зусиль вчити мову.
       Сайт департаменту англійської мови Кембриджського університету Cambridge Assessment English – один з найулюбленіших дітьми та батьками для самостійного навчання. Тут ви знайдете спеціальні ігри для вивчення нових слів, інтерактивні тести та забавні дитячі вправи для різних рівнів і масу корисної інформації для батьків.
       Сайт PBS Kids розроблений для носіїв англійської, але відмінно підійде для навчання і тим, для кого англійська не є рідною. Дітям обов’язково сподобаються цікавій ігри на знаходження відповідностей, інтерактивні історії, загадки та багато іншого.
       LearnEnglish Kids ведеться Британською Радою спеціально для дітей, які вивчають англійську мову. Тут можна потренувати різні навички – слухання, читання, письмо, підвищити свій рівень лексики та граматики. Сайт надає багато матеріалів для роздруковування, які ви, наприклад, зможете взяти з собою в дорогу. А найулюбленішим розділом вашої дитини напевно стане Fun and Games!
       ESL Games Plus містить відео та ігри англійською для дітей старшого віку. Цей ресурс допоможе дітям підучити лексику та граматику, поліпшити вимову. Тут також є ігри, які за бажанням можна завантажити на телефон або планшет.

2. Організуйте щоденні сімейні заняття

3. Вибирайте теми, цікаві для дітей

4. Використовуйте реквізит, жести та міміку

5. Не захоплюйтеся граматикою

6. Шукайте можливості для вивчення англійської протягом дня

Скористайтеся цими ідеями – і ваша дитина обов'язково порадує вас своїми успіхами!

Більше читайте тут



10 причин вивчати англійську з раннього дитинства
Знання англійської мови є невід'ємним елементом сучасної успішної людини. Але, як свідчить практика, вивчити англійську мову дорослій людині набагато складніше, ніж дитині.

Багатьом батькам складно усвідомити, що їх малюк вже в такому віці може вчити англійську, вони не вірять, поки не спробують, в успіхи дитини. Тому ми наводимо десять вагомих причин, чому слід вивчати іноземну мову з раннього дитинства.

1. Двомовні діти розумніші
При вивченні іноземної мови, дитина швидше починає розуміти та розмовляти рідною, поглиблює знання з граматики як рідної, так і іноземної мови.

2. Зростання інтелекту дитини
Дослідження впливу білінгвізму на дітей доводить те, що вивчення декількох мов є відмінним способом не тільки розвивати мозкові м’язи, а й будувати нові! В одному з досліджень, опублікованому в «Nature», повідомлялось, що в мозку двомовних дітей значно більша щільність «сірої речовини», відповідно, вищий рівень інтелекту.

Далі читайте тут http://osvita.ua/languages/59983/




Ось і настала сіра похмура осінь, рясні дощі наповнюють повітря сирістю, сонечко вже не так частенько радує, небо затягнуте хмарами і щоразу частіше хочеться загорнутися в тепленьку ковдру і насолоджуватися смачним какао. Але будні є будні! Батьки школярів зрозуміють, бо кожен ранок починається з бою: треба змусити дитину встати з ліжка і піти до школи. А зокрема це стосується дітей підліткового віку.

Іноді здається, що, досягаючи підліткового віку, дитина автоматично стає невиправним ледарем. Але насправді все значно складніше. Кайла Валсторм, старший науковий співробітник університету Міннесоти, розповіла про своє дослідження підліткового сну в колонці для журналу Conversation.

Читайте далі тут http://pedpresa.ua/170313-nedosypannya-chy-zbudzhennya-abo-shho-trymaye-pidlitka-u-lizhku.html



6 правил для батьків — розумних користувачів Інтернету:

1. Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.
Іноді діти тримають у секреті те, що вони користуються Інтернетом. Вони можуть не бажати того, аби їх батьки були у курсі їх дій в мережі. Важливо не реагувати досить емоційно, а зробити все можливе, аби зняти цю психологічну напругу.
Обговорювати можливі труднощі легше, коли комп’ютер знаходиться у спільній кімнаті. Крім того, ви можете використовувати Інтернет разом із дитиною. Таким чином, розмови про Інтернет та контроль за його використанням стануть повсякденною частиною вашого родинного життя.


2. Використовуйте будильник для обмеження часу, якій дитина проводить в Інтернеті.
Заздалегідь погодьте тривалість перебування в Інтернеті.
Бажано визначити час перебування дітей в он-лайні. Час, проведений за комп’ютером, необхідно обмежити для того, аби не нанести шкоду стану здоров’я дитини. Ігрова комп’ютерна залежність стала великою проблемою у всьому світі.
Обговоріть час перебування дитини в Інтернеті та домовтесь про використання будильника. Таким чином ви уникнете можливих конфліктних ситуацій.


3. Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.
Для роботи за комп’ютером зовсім необов’язково знати всі його функціональні можливості. Запросіть спеціаліста, якій налаштує операційну систему вашого комп’ютера та покаже, як працювати із батьківським контролем. Краще один раз побачити, аніж багато разів почути. Не використовуйте у себе вдома комп’ютер, якій технічно є незахищененим.
Також ви можете пройти он-лайн навчання та навчитись найбільш ефективно використовувати функції безпеки браузера та самостійно налаштовувати батьківський контроль.
Встановіть Microsoft Security Essentials зараз, і ваш комп’ютер буде захищеним у реальному часі від вірусів, програм-шпигунів та інших зловмисних програм.


4. Створіть «Сімейні інтернет-правила», що містять правила онлайн-безпеки для дітей.
Діти навчаються шляхом експериментування. Якщо ви зацікавлені у тому, аби ваша дитина навчалась не на своїх власних помилках — якомога частіше обговорюйте теми, пов’язані із Інтернетом. Ви можете розказати, наприклад, про достовірність інформації, розташованої в мережі. Так ви невимушено створите свої «родинні правила» Інтернет-безпеки. Традиції, норми та правила, які закріпились у родині — довговічні.


5. Проводьте більше часу із дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних з Інтернетом.
В житті кожного трапляються помилки. Немає потреби сприймати помилки дітей як життєву проблему. Будуйте довірливі стосунки задля того, аби бути впевненими, що у будь-якій ситуації дитина звернеться за допомогою саме до вас. Щоб не сталось, ваша дитина повинна бути впевненою, що у будь якій ситуації вона може розраховувати на вашу підтримку та прийняття. Гарний рецепт побудови довірливих відносин — щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу. В невимушеній ситуації набагато легше обговорювати «складні» питання.


6. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані он-лайн.
Повідомте дитині, що практично кожен може створити свій сайт, і при цьому ніхто не може проконтролювати достовірність інформації, розташованої на такому сайті. Навчіть дитину використовувати інформацію із різних перевірених джерел.

 

Пам’ятки-поради батькам учнів щодо складання державної підсумкової атестації (ДПА)

До складання ДПА

1. Ознайомтеся з порядком проведення ДПА учнів.
2. З’ясуйте бажання дітей щодо вибору навчального предмета, з якого вони складатимуть ДПА. Переконайтеся, що вибір вашої дитини правильний.
3. Почніть готувати свою дитину до ДПА завчасно, однак не будьте нав’язливими.
4. Поділіться з дитиною своїм досвідом складання іспитів.
5. Пам’ятайте, що дитина може сама вибирати час для підготовки до ДПА.
6. Будьте готові не лише вислухати плани відповідей дитини на запитання ДПА, а й щось підказати їй.
7. Стежте за тим, щоб ваша дитина чергувала заняття та відпочинок (наприклад 40 хв. навчається, 10 хв. – відпочиває).
8. Не забудьте, що дитині напередодні ДПА необхідно відпочити: ввечері після закінчення заняття прогулятися на свіжому повітрі, прийняти душ, раніше лягти спати.
9. Підтримайте дитину. Це додасть впевненості у своїх силах.

Під час складання ДПА

1. Будьте впевнені у знаннях своєї дитини.
2. Не хвилюйтеся, тому що зайве хвилювання заважатиме не лише вам, а й дитині, адже вона відчуватиме ваш неспокій.
3. Не відволікайте дитину телефонними дзвінками, вона сама вам зателефонує!

Після складання ДПА

1. Підтримайте дитину незалежно від результатів ДПА.
2. Порадьте, як раціонально розподілити час, готуючись до ДПА з інших навчальних предметів. 

10 фраз, які вчителі хотіли б сказати батькам

Для того, щоб допомогти вчителям та батькам порозумітися, психолого склали топ-10 питань, які стають наріжним каменем у їх стосунках. Ми пропонуємо до вашої уваги перелік з 10 ідей, які педагоги хотіли б донести до батьків своїх вихованців.
1.      Дайте шанс новому вчителю. Зазвичай ми з острахом та недовірою ставимося до всього нового. Спробуйте зрозуміти та прийняти нового вчителя, тоді й ваші діти зможуть це зробити.
2.      Вчитель – звичайна людина. Пам’ятайте про те, що вчителі – такі самі люди, як і всі інші. В них бувають вдалі та невдалі дні, поганий чи хороший настрій.
3.      Прийміть нові методи виховання. Сучасні діти дуже сильно відрізняються від своїх батьків, коли вони самі навчалися у школі. Навчальні програми та педагогічні методи постійно вдосконалюються. Ви маєте довіритися професіоналам.
4.      Немає нічного страшного, чи поганого в тому, що ваша дитина стала навчатися гірше. Не тисніть на неї. Особливо часто в середній школі для учнів починається період «американських гірок». Досвід невдач навчить їх у майбутньому долати труднощі.
5.      Навчіться слухати. Для батьків їх діти найкращі у цілому світі і досить часто вони не можуть спокійно слухати критику чи зауваження на їх адресу, сприймаючи це за особисту образу.
6.   Домашнє завдання для дітей, а не для батьків. Дитині можна допомагати, але аж ніяк не виконувати завдання замість неї.
7.   Цікавтеся успіхами у навчанні та справами у школі, навіть якщо ваша дитина навчається у старших класах. Нажаль, батьки першокласників значно частіше спілкуються зі своїми дітьми та їх вчителями.
6.      Вчителі теж мають право хворіти. Чомусь не всі батьки готові з порозумінням ставитися до того, що у вчителя може бути лікарняна відпустка. Більшість обурюється, коли вчителя немає на роботі хоча б тиждень.
7.      Не дозволяйте дітям обговорювати вчителів. Якщо ви разом з чоловіком чи подругою збираєтесь поговорити про навчання, школу та вчителів, зробіть так, щоб ваша дитина не чула вашої розмови.
8.      Звичайно оцінки це дуже важливо, але вони не є метою навчання. Не робіть трагедію з поганої оцінки за контрольну. Також не варто надмірно хвалити й за високі оцінки.


ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ВДОМА



1.    Слідкуйте за тим, щоб всі шкільні речі на урок іноземної мови дитина не забувала брати на урок. Це організовує плідну працю вашої дитини в школі. 

2.    Контролюйте постійність виконання домашнього завдання вашою дитиною. 

3.    Повторюйте разом із дитиною вивчені на уроці слова та вирази у вигляді гри. Нехай дитина буде вашим учителем (якщо ви недостатньо володієте англійською або взагалі не володієте нею). Грайте у ті ігри, які були на уроці.

4.    Якщо є можливість, купуйте дитині книжки для позакласного читання. Вибір книжки вам підкаже педагог. При цьому контролюйте процес читання та розуміння прочитаного. Придбайте англо-український словник. Запропонуйте дитині цікаві прописи чи інші посібники з анлійської мови.

5.   Виготовляйте предметні малюнки та інші наочні посібники разом із дитиною, водночас запам‘ятовуючи нові слова.
6.    Розповідайте дитині, наскільки важливим є вивчення англійської мови людині майже будь-якої професії.
7.    Якщо дитина не засвоїла навчальний матеріал через хворобу або через іншу поважну причину, одразу зверніться до вчителя. Він розповість вам, як організувати допомогу дитині вдома.