среда, 9 сентября 2020 г.

 Гарного настрою!



На старт, увага, наздоженімо навчальну програму: корекційна робота на початку семестру

Поради, які допоможуть учням наздогнати шкільну програму.

Цьогорічне завершення навчального року можна порівняти з грою в Jenga. Суть: учасники зводять вежу з дерев'яних брусків і переставляють їх на рівень вище, акуратно витягуючи бруски з нижніх поверхів. Що більше прогалин у башті, то більша ймовірність, що вона впаде. Нічого не нагадує?

Під час дистанційки вчителі робили все можливе, щоби прогалин у знаннях учнів було якомога менше. Однак, із різних причин, вони були: у когось – від того, що діти недостатньо закріпили знання на практиці, а в когось – від того, що клас просто не встиг опрацювати матеріал. Будьмо чесними – якість навчання на дистанційці залежала і від сумлінності та відповідальності самих учнів: на жаль, для багатьох дітей карантин асоціювався з додатковими канікулами.

Якою б не була причина, освітян турбує те, як наздогнати шкільну програму на початку нового навчального року. Тому ми підготували для вас добірку порад, які допоможуть у цьому!

Орієнтовні вимоги оцінювання навчальних досягнень з іноземних мов

Основними видами оцінювання з іноземної мови є поточне, тематичне, семестрове, річне оцінювання та підсумкова державна атестація. Більшість прийомів поточного оцінювання спрямовано на детальну перевірку окремих параметрів мови або вмінь мовлення, яких щойно навчили, тематичне оцінювання проводиться на основі поточного оцінювання і виставляється єдиний тематичний бал. Під час виставлення тематичного балу результати перевірки робочих зошитів не враховуються. Семестрове оцінювання з іноземної мови проводиться один раз наприкінці семестру за чотирма видами мовленнєвої діяльності (аудіювання, говоріння, читання, письмо).   
Методичні рекомендації щодо викладання іноземних мов у 2019/2020 навчальному році

Додаток
до листа Міністерства
освіти і науки України
від 01. 07. 2019 р. № 1/11-5966

Вивчення іноземних мов у 2019-2020 навчальному році буде здійснюватися за декількома Державними стандартами та типовими освітніми програмами а саме:
Для учнів 1-2 класів за новим Державним стандартом початкової освіти затвердженого Постановою КМУ від 21 лютого 2018 року №87 та «Типовою освітньою програмою розробленою під керівництвом О. Я. Савченко» і «Типовою освітньою програмою розробленою під керівництвом Р. Б. Шияна;
Для учнів 3-4 класів за Державним стандартом початкової загальної освіти затвердженого Постановою КМУ від 20 квітня 2011 року № 462 та Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти І ступеня (початкова освіта) затвердженою наказом МОН від 20.04.2018 № 405;
Для учнів 5-9 класів за Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти затвердженого Постановою КМУ від 23 листопада 2011 року № 1392 та Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (базова середня освіта) яка розроблена на виконання Закону України «Про освіту» затвердженою наказом МОН від 20.04.2018 № 408;
Для учнів 10-11 класів за Державним стандартом базової та повної загальної середньої освіти затвердженого Постановою КМУ від 23 листопада 2011 року № 1392 та Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня (профільна середня освіта), яка розроблена на виконання Закону України «Про освіту» і затверджена наказом МОН від 20.04.2018 № 407;

Відповідно до нового Закону України про освіту Типова освітня програма визначає: загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, факультативів, курсів за вибором тощо, зокрема їх інтеграції, а також логічної послідовності їх вивчення які натепер подані в рамках навчальних планів.