вторник, 31 марта 2020 г.

Поради батькам: як організувати робочий процес, щоб дитині було цікаво
       В Україні через карантин усе навчання перевели на дистанційну форму. Тепер вчителі, учні, а часто і батьки активно засвоюють онлайнові платформи для спілкування та виконання завдань. Проєкт “Дружня школа” має добірку лайфхаків, які полегшать процес навчання дітям, а батькам допоможуть краще все контролювати. 

       Батькам іноді буває важко впоратись із дітьми, якщо в малечі багато вільного часу. Якщо на канікулах їх можна зайняти чимось на дворі, відвести у гуртки, дитячі табори чи до бабусь-дідусів, то під час карантину всі вдома. Дуже важливо, щоб всі усвідомлювали, що карантин – це не канікули і робота в усіх продовжується, тільки переходить в онлайн.
       Здається, усе має бути гаразд – діти все ж зайняті. Та багатьом дорослим важко тримати дисципліну і працювати віддалено – що вже казати про учнів? Ось кілька порад, які допоможуть зробити дистанційне навчання цікавішим і легшим як для дітей, так і для дорослих.

Дистанційне навчання
   
  Дистанційне навчання — сукупність сучасних технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) від тих, хто навчає , до тих, хто навчається. 

       Через карантинні заходи в країні тема дистанційного навчання стала вкрай актуальною. Вміти ефективно працювати на відстані, добре розумітися на технологіях та бути медіаграмотним — надважливі навички 21 століття. Зараз перед кожним вчителем України постало випробування, як відпрацювати ці навички разом з учнями в реальному часі під час дистанційного навчання. То як технічно організувати дистанційне навчання, зберегти баланс теорії і практики, різних типів завдань і при цьому захопити учнів? В інтернетресурсах є багато рекомендацій по організації дистанційного навчання. 

       Вчителі кафедри англійської мови Нетішинської ЗОШ №1 максимально опрацювали поставлене часом завдання і вже успішно налагодили роботу з учнями за допомогою використання ІКТ. Колеги використовують блоги для вивчення учнями певного матеріалу, переліку вправ до виконання для усіх класів. Члени кафедри знімають відеоуроки, активно використовують матеріали British counsil, тести сайту "На урок", LearningApps, Viber групи, Google форми, email для зворотнього зв'язку.


вторник, 17 марта 2020 г.

Знайти спільну мову з кожним: іноземні мови та культурна компетентність

       Зміни в освітніх підходах останніх років мають спільну тенденцію – навчання не заради самих знань, а заради їх практичного застосування в майбутньому. Предметна частина навчальної програми має гармонійно співіснувати з компетентнісною, а фактологічні знання – з практичними навичками. Зокрема, це стосується і вивчення іноземних мов.

       Відповідно до Державного стандарту початкової освіти, однією з ключових компетентностей для учнів початкової школи є здатність спілкуватися іноземними мовами. Вона передбачає можливість розуміти прості висловлювання, спілкуватися в різних ситуаціях, а також оволодіння навичками міжкультурного спілкування. Це означає, що, крім базових лінгвістичних навичок, діти мають розумітися на культурних відмінностях та вміти знайти спільну мову з носіями іншої мови чи культури.

пятница, 6 марта 2020 г.



 
Звіт
про проведення інтегрованого тижня англійської мови, зарубіжної літератури та географії  під девізом «Зарубіжна література, англійська мова, географія – точки дотику» з 24.02- 28.02.2020.

Фотозона, яка була виставлена в холі школи, відразу надихала на атмосферу креативу інтегрованого тижня.

24 лютого під керівництвом вчителів, Івчук І.В., Рудик Т.Л., Адамчук А.П. було проведено відкритий захід «У пізнанні світу немає меж», мета якого розвивати громадянську позицію, розуміння причетності до європейських цінностей, формування усвідомлення власної ролі й значення в житті суспільства, розширити знання учнів про традиції, звичаї, літературну спадщину країн Європи. Глядачі мали можливість здійснити віртуальну подорож до Англії, Франції, Німеччини та України, отримати задоволення від пісень у виконанні Медлярської Вікторії (французькою мовою), учнів 5-В класу (членів гуртка «Happy English» та гри на сопілці у виконанні Басараба Михайла. Учні декламували вірші мовою оригінала. В результаті, було створено атмосферу творчості та пізнання не лише країн Європи, їх культурного та літературного надбання, але і представлено Україну з її традиціями.

25 лютого Поліщук Л.П. підготувала та провела для  учнів 6-А класу інтелект-шоу «Цікава англійська», яке проходило у вигляді змагання між учнями класу. З метою удосконалення навичок виразного читання, письма, розвитку творчих здібностей та вміння вести пошукову роботу учасникам заходу було запропоновано ряд цікавих конкурсів. Діти розгадували загадки, кросворди, складали речення, давали відповіді на запитання.

26 лютого був проведений "Брейн ринг: Чи знаєш ти англійську мову" для учнів 4-х класів. Змагання відбулося між двома командами, які були зібрані з усіх чотирьох класів. Програма конкурсу складалася з шести раундів, де учні з захопленням та цікавістю боролися за перемогу своїх команд. Всі отримали заохочувальні призи.

27лютого проведено спільне інтегроване методобєднання «Від покоління Z до покоління A(альфа)». Теоретичну частину представлено Поліщук Л.П., яка презентувала нове покоління, до якого відносяться діти народженні з 2010 року. Ці діти вже пішли до школи і з особливостями їхнього розвитку та світогляду нас було ознайомлено. Практичну частину презентовано вчителями Бондарчук С.В., яка презентувала використання гри KAHOOD як для перевірки рівня володіння знаннями з певної теми, так і для зацікавленості учнів навчальним предметом.

Впродовж інтегрованого тижня також діяли виставка малюнків «Казка відкриває двері в світ» (Рудик Т.Л.), Галерея найкращих цитат Жуль Верна про життя та фотовиставка «Письменники, які передбачили майбутнє»(Овечко Н.Д.), презентація колажів «English is…», а також виставка сучасної літератури у медіатеці. 

Підсумком тижня стали хвилини рефлексії «Незабутні миттєвості тижня…» та «Things we love», де були презентовані яскраві моменти у світлинах.