вторник, 19 сентября 2017 г.

26 вересня – Європейський день мов

           26 вересня відзначається Європейський день мов, як спосіб підтримки мовного різноманіття, двомовності кожного європейця та розвитку викладання мов у світі. Дійсно, зараз стає все більше і більше людей, які вільно розмовляють, як мінімум, однією іноземною мовою.
            Феномен володіння іноземними мовами вивчається вже давно. Чому деяким людям так важко дається рідна мова, а інші з легкістю сприймають одразу кілька іноземних? Чи є це результатом напруженої праці або достатньо генетичної схильності?
           Звичайно, талант важливий, як і в будь-якій іншій сфері. З іншого боку, ще в XVIII-XIX століттях було модно в суспільстві блиснути знаннями - і ні-ні, та ввернути слівце з французької, німецької або латиною.
           Знання хоча б однієї іноземної мови вважалося нормою. В європейських інститутах офіційно рівноправно використовуються наступні мови: англійська, болгарська, угорська, грецька, датська, ірландська, іспанська, італійська, латиська, литовська, мальтійський, німецька, нідерландська, польська, португальська, румунська, словацька, словенська, фінська, французька, чеська , шведська, естонська.
            Незважаючи на декларовану рівноправність усіх мов Союзу, з розширенням кордонів ЄС все частіше спостерігається «європейська двомовність», коли фактично в роботі інстанцій (за винятком офіційних заходів) використовуються в основному англійська, французька і, меншою мірою, німецька - при цьому будь-які інші мови використовуються в залежності від ситуації.
Гарного настрою!


Що новий закон про освіту дасть вчителям

         Новий Закон «Про освіту» прийнято
5 вересня 2017 року.
Що саме змінює новий закон про освіту для педагогів?

           Нові відносини між вчителем і директором
З прийняттям закону саме директор буде приймати на роботу вчителя – а невідповідне управління освіти. Звільняти з посади буде теж директор.
Управління освіти також не братимуть участі в розробці та реалізації варіативної складової навчальної програми, не контролюватимуть додержання законів та обов’язкове виконання Держстандарту та не втручатимуться у формування педагогічного навантаження вчителя чи вчительки – усе це тепер відбуватиметься на рівні школи.

          Атестація вчителів (раз на 5 років) наразі залишається без змін.
Поки МОН не затвердить нове Положення про атестацію педагогічних працівників, присвювати вищу категорію та педагогічні звання будуть управління освіти, а 1 та 2 категорію, а також кваліфікацію “спеціаліста” – навчальний заклад.

         Атестацію шкіл новий закон повністю ліквідовує. Як і сумнозвісні інспекції районних управлінь освіти.

         Читайте далі тут http://pedpresa.ua/186270-prosto-pro-skladne-shho-novyj-zakon-pro-osvitu-dast-vchytelyam.html
Вчителі більше не займатимуться переписом учнів – постанова КМУ
          Українським вчителям більше не потрібно буде робити перепис та вести облік дітей, охоплених освітою. Таке рішення прийняв Уряд сьогодні, 13 вересня 2017 року, затвердивши Порядок ведення обліку дітей шкільного віку та учнів.
          Читайте далі тут http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/09/13/vchiteli-bilshe-ne-zajmatimutsya-perepisom-uchniv-%E2%80%93-postanova-kmu/ 



ЗНО-2018: тести з іноземної мови будуть з аудіюванням та двох рівнів складності
           2018 року на ЗНО з англійської, іспанської, німецької та французької мов вперше будуть тести двох рівнів складності: В1 і В2. Також вони включатимуть частину «Розуміння мови на слух»: прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них. Про це йдеться в наказі МОН, який набирає чинності 8 вересня 2017 року.

          Тест рівня В2 складатимуть випускники 2018 року, які зараховуватимуть результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні.

          Читайте далі http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2017/09/11/zno-2018-testi-z-inozemnoyi-movi-budut-z-audiyuvannyam-ta-dvox-rivniv-skladnosti/ 

воскресенье, 3 сентября 2017 г.

Вітаємо з Днем знань!
Вдалого навчального року!

Вчителям підвищать зарплату

Вчителям підвищать зарплату

Педагоги дитсадків і профучилищ отримають надбавку у вересні, а вчителі шкіл – з Нового року.

Вчителям шкіл востаннє підвищували зарплату в січні цього року. Педагоги дитячих садків і професійних училищ отримають надбавку у вересні. В ході реформи освіти зарплати вчителів мають зрости до 10 тис. гривень. Сайт "Сегодня" розібрався, хто з вчителів і коли отримає надбавку.

Що зміниться у вересні.
     У січні цього року Міністерство освіти видало указ про підвищення зарплат педагогам на два розряди. З січня зарплати вчителям шкіл, які отримують зарплату з держбюджету. Так посадовий оклад педагога без категорії в грудні 2016 року складав 2149-2309 гривень. З Нового року – 2912-3152 грн плюс доплата для досягнення мінімальної зарплати. З 1 вересня педагогам дитячих садків і профучилища також додадуть 763-843 гривні до зарплати.
     Наступне підвищення зарплати буде восени. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час виступу на святі останнього дзвоника в одній зі шкіл Броварів.
      «Три мінімальні зарплати 0150таким повинен бути базовий посадовий оклад вчителя. Це – нижня прошарок середнього класу. Це оплата, яку можна порівнювати з доходами педпрацівників в Європі. Звичайно, не в абсолютних цифрах, а у відносних показниках. Такат зарплата дає вчителю можливістьсамооновлюваттисяі особистісно розвиватися», –заявила Лілія Гриневич в інтерв’ю «Високому замку».    

Скільки отримують вчителі в сусідніх країнах
     За даними Держстату, працівники сфери освіти отримують в середньому 5292 гривні або 196 доларів. З сусідніх країн найбільше вчителям платять в Словаччині – 1 585 доларів, і Польщі – 1267. У Росії педагоги отримують 477 доларів на місяць, в Білорусі – 210, в Грузії – 171 долар.

Коли українські вчителі отримуватимуть 10 тис. грн
     Законопроект "Про освіту", прийнятий Верховною Радою в першому читанні 6 жовтня 2016 року, встановлює мінімальний оклад вчителя в три мінімальні зарплати, тобто 9600 гривень. Якщо депутати ухвалять проект у другому читанні, то вчителі добровільно можуть пройти сертифікацію і отримати надбавку до зарплати в 20%. Також в залежності від стажу педагоги можуть отримувати надбавку 10-30%. За вислугу понад три років-10% надбавки, 10 років – 20% і 20 років – 30%.
      Зарплату вчителям будуть підвищувати поступово. Впровадження самої реформи розтягнутий до 2029-2030 року по етапах: спочатку реформують початкову освіту, потім середню школу і в останню чергу старшу – 10-12 клас. У Міністерства є кілька варіантів за темпами реформування: запустити відразу реформу початкової та середньої школи або почати з початкової і поступово переходити до середньої і старшої школи.
     "Ми могли б впроваджувати реформу швидше, але ми живемо в країні, де відбуваються військові дії і багато інвестується в обороноздатність. Якщо ситуація покращиться, ми зможемо прискорити темпи. Важливо, щоб реформа була підготовлена. Це означає, що повинна пройти масова кваліфікація вчителів, створені нові навчальні матеріали та створено мережу освітніх установ", – говорить Лілія Гриневич.
     Варто відзначити, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що розтягування реформи до 2029-2030 року – недоцільно.
      "Я не згоден з термінами – 2029 рік. Це дуже довго. Терміни впровадження повинні бути зменшені. Ці витрати в грошовому вимірі за 13 років будуть більше, ніж те, що ми інвестуємо в освіту", – заявив він на засіданні Кабміну.
http://ukr.segodnya.ua/life/education/uchitelyam-povysyat-zarplatu-kogda-i-na-skolko-1026319.html

Китайська та румунська мови в українських школах


В українських школах планують розширити вивчення таких іноземних мов як китайська та румунська.

В Україні планують розширювати вивчення китайської мови на всіх рівнях середньої освіти – у початковій, середній та старшій школі. Про це йшлося під час зустрічі директора департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН України Андрія Шевцова з керівництвом спеціалізованих підрозділів Головного управління Інститутів Конфуція (Ханьбань) в м. Пекіні.
Далі читайте тут http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/?page=2
Румунія та Україна розглянуть можливість створення програми обміну школярами для вивчення української та румунської мови у відповідному мовному середовищі. Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Міністром з питань румунів звідусіль Андреа Пастарнак.   
Далі читайте тут http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/?page=4